کشاورزی و اشتغال

پست های مرتبط

نیروى کار را معتقدیم که باید جذب کرد به کشاورزى و این بسیار حائز اهمیت است تا این مشکلاتى که بر اثر مهاجرت ها و سایر مسائل جنبى اش به وجود مى آید، به وجود نیاید (۱۰/۱۱/۱۳۶۰).
بین اشتغال و تولید ملّی ارتباط وجود دارد. اگر ما بخواهیم اشتغال در کشور به وجود بیاید، باید به تولید ملّی -تولیدِ به معنای عامّ کلمه؛ تولید صنعتی، تولید کشاورزی، تولید خدمات- اهمّیّت بدهیم؛ همه اینها بایستی مورد توجّه قرار بگیرد و برای اینها برنامه ریزی بشود (۱۰/۲/۱۳۹۶).
یک نکته مهم در مسأله اقتصاد کشور، اولویّت بخش کشاورزی است. بخش کشاورزی، هم از جهت اینکه غذای مردم و موادّ خوراکی مردم به وسیله بخش کشاورزی تأمین می شود، که در درجه اوّل قرار دارد، هم به خاطر اینکه الان بیشترین اشتغال در بخش کشاورزی است -که آن طور که به من گزارش کرده اند، حدود سی درصد اشتغال در بخش کشاورزی است- هم اگر چنانچه به مسأله کشاورزی پرداخته بشود و مسأله روستاها و مشکلات روستاها و بردن کارخانه های تبدیلی و صنایع تبدیلی به روستاها و برطرف کردن مشکلات فروش کالاها به وسیله روستاییان را اگر چنانچه دنبال بکنید، به نظر من، کمکِ بسیار زیادی خواهد کرد به پیشرفت اقتصاد؛ اهمّیّت بخش کشاورزی از اینجا معلوم می شود. گاهی اوقات خبر تعطیلی بعضی از واحد های تولیدی کشاورزی به گوش میرسد که خیلی خبر تلخی است هر موردی که انسان می شنود. کارهای مهمّی در این زمینه باید انجام بگیرد (۲۴/۲/۱۳۹۸).


گردآوری شده توسط هسته سیاست کشاورزی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع)

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

خبرنامه نهال – شماره ۱۱

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.

واکنش فعالان مرغ و تخم‌مرغ به حذف دلار ۴۲۰۰|موافقان:گران می‌شود ولی مردم مجبورند بخرند/مخالفان:مرغ هم مثل گوشت از سفره می‌پرد

موضوع حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی واردات برخی کالاهای اساسی که این روزها زیاد درباره آن شنیده ایم، هر چند در ظاهر از سوی کمیسون...

روایت اقتصاددانان از آثار جبران‌ناپذیر حذف ارز ۴۲۰۰ از بودجه ۱۴۰۰

همه اقتصاددانان بر رانت و فساد آن صحه گذاشته اما اغلب آنها می‌گویند حذف آن و با رسیدن دلار به نرخ ۱۷هزار و ۵۰۰تومان...