کشاورزان توان تامین هزینه‌ها را ندارند

پست های مرتبط

با کاهش 85 درصدی سهم دولت در تامیسن هزینه طرح‌های آبیاری طرح فشار میتوانیم بگوییم امروز کشاورزان توان تامین هزینه‌ها را ندارند. خبر قابل تاملی که ریاست کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مجلس ارائه کرد و آن را نتیجه مستقیم نوسات نرخ ارز و افزایش قیمت‌ها دانست.

سیدجواد ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل گفت: در زمینه اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار مقرر شده است که 85 درصد از هزینه‌ها را دولت و 15 درصد را کشاورزان پرداخت کنند. متاسفانه باتوجه به نوسانات نرخ ارز و افزایش قیمت‌ها ارزش سهم 85 درصدی دولت در زمینه آبیاری تحت فشار در خوشبینانه‌ترین حالت به 50درصد کاهش پیدا کرده است.  با وجود کاهش ارزش سهم 85 درصدی دولت، کشاورزان توان اجرای سیستم‌های آبیاری تحت فشار را ندارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در جریان بررسی بودجه سال 1400 باید اعتبارات لازم به منظور اجرای طرح‌های آبیاری‌ نوین به صورت ویژه در نظر گرفته شود، عنوان کرد: باید بتوانیم با توجه به نوسانات قیمتی موجود، اعتبارات لازم به منظور تخصیص سهم 85درصدی دولت در زمینه طرح‌های آبیاری نوین را مدنظر قرار دهیم.

2 شهریورماه 1399

منبع: خبرگزاری خانه ملت

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

۷۹ درصد زعفران به پنج کشور صادر شد

سخنگوی گمرک گفت: در سال ۹۹ بیش از ۳۲۴ تن زعفران با ارزش بیش از ۱۹۰ میلیون دلار به ۶۰کشور صادر شد که پنج...

احداث بندر تخصصی صنایع چوب در استان گلستان

ررسی امکان شرایط احداث بندر تخصصی صنایع چوب برای تسهیل ورادات چوب موضوع نشست مشترک امروز کمیسیون کشاورزی و مسئولان ذی‌ربط بود. سید جواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی،...

بازار محصولات کشاورزی آشفته است

نوسانات قیمت بازار باعث آشفتگی در بازار محصولات کشاورزی شده است. وضعیتی که دکتر ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس...