چینی ها با این مدل بیمه کشاورزی، قطب تولید کشاورزی جهان شدند

پست های مرتبط

چین به همراه یک مدل بیمه کشاورزی  پیشرفته سریع معرف یکی از بزرگترین قطب های اقتصادی در بخش کشاورزی در جهان می باشد. علت متمایز بودن بیمه کشاورزی چین، بهروری و موفقیت سریع آن است و این موفقیت را با روشهای مثل بازسازی و تلاش های سیستمی به دست آورده است. این مدل با مداخلات مقامات بالای دولتی این کشور از طریق در نظر گرفتن یارانه های دولتی برای حق بیمه تولید محصولات کشاورزی بوده است.
در سال ۲۰۰۷ بعد از وضع یارانه دولتی برای حق بیمه، مجموع حق بیمه در مقایسه با سال ۲۰۰۶ با یک جهش قیمتی ۵۰۰ درصدی از ۱۱۰ میلیون دلار به ۶۸۰ میلیون دلار رسیده است و روند مثبت حق بیمه ناخالص در سال‌های بعد از آن تا سال ۲۰۱۶ در حدود ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار رسید است.
در سال ۲۰۰۷ دولت چین مبلغ ۲۸۰ میلیون دلار برای ۵۰ درصد از یارانه حق بیمه اختصاص داده است. در سال ۲۰۰۸ این مبلغ توسط دولت به ۱٫۱ میلیارد دلار رسید که ۶۰ درصد آن را پوشش می داد. حمایت های دولت مرکزی  در سال ۲۰۰۷ مقدار قابل ملاحظه ای را برای یارانه حق بیمه ها در نظر گرفت که در حقیقت تبدیل به یک ابزار برای کاهش ریسک کشاورزان شده است. در سال ۲۰۱۰ برنامه یارانه حق بیمه کشاورزی در ۲۵ استان کشور راه اندازی شد.
در حدود ۲۶ شرکت اجرای بیمه کشاورزی را در سال ۲۰۱۶ به عهده داشته اند که در حدود ۱۷۰ نوع خدمات بیمه ای برای محصولات اصلی کشاورزی، محصولات کشاورزی صرفا جهت بازرگانی، میوه ها، سبزیجات، گیاهان دارویی و محصولات محلی کشاورزی. در حال حاضر بیمه گران پیشنهاد  بیمه های چندگانه را می دهند مانند  بیمه های حوادث طبیعی، بیمه نواسانات قیمت ، بیمه آسیب دیدگی و بیمه درمانی که بصورت آزمایشی می باشد.
۲۳ شرکت مجاز بیمه و شرکت CARP  که این شرکت های بیمه ای را بیمه می کنند توسط P&C  چینی در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد. شرکت P&C  یک آژانس مدیریت ریسک در چین است.  کار این آژانس مذاکره کردن در خصوص الزامات و اصلاحات ظرفیت ریسک و برنامه های تجارت اعضا است.
در خصوص چالش هایی که شامل سیستم بیمه کشاورزی چین باید ملاحظه کرد:
فقدان داده‌های اعلام شده در خصوص کیفیت، در سطح مزرعه، نیاز به بهبود تنظیم ضرر و زیان روشها، فقدان شفاویت در اطلاعات شرکت‌های بین الملی بیمه.

برای مطالعه گزارش کامل اینجا کلیک کنید.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

قیمت هر کیلوگرم گندم ۵ هزار تومان است

قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم گندم ۵ هزار تومان است و در صورت اعمال قیمت ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی شاهد کاهش سطح...

نشست اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با رئیس دستگاه قضا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضائیه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی عصر ۲ آذر (یکشنبه) در نشست با...

فعال بودن یک چهارم موتور تولید کاغذ کشور

آقای آرین در استودیو گفت و گوی ویژه خبری یک شنبه شب شبکه دو سیما افزود: در بخش تولید نئوپان، دو میلیون متر مکعب...