-پاسخگویی و خود کنترلی

پست های مرتبط

پاسخگویی باید به معنای صحیح کلمه وجود داشته باشد. … چه تلاش و کار بزرگی را انجام داده اند؛ چقدر پیش رفته اند و چه کارهای دیگری را بایستی انجام دهند. دستگاه های صنعتی و دستگاه کشاورزی کشور هم توضیح دهند (۲/۱/۱۳۸۳).
ایشان- آقاى حجتى- گفتند ما از یک متر مکعب آب این مقدار محصول مى گرفتیم، حالا این مقدار مى گیریم. حالا بگویند ایده آل هم این مقدار است؛ یعنى این را هم اضافه کنند که آنچه که باید مى رسیدیم، این است. این مقدار را رسیده ایم، این مقدارش هم مانده است. توجه کردید؟ این طورى وقتى گفته شود، کاملًا مستمع مى فهمد و در جریان واقعیت قرار مى گیرد. گاهى اوقات این مثبت است، گاهى منفى است؛ یعنى گاهى ممکن است که آن ایده آل خیلى بالاتر از مقدارى باشد که ما تا حالا رسیده ایم. بگویند بله، ما بیشتر از این نتوانستیم. یکجا هم نه، ایده آل کمتر است (۴/۶/۱۳۸۳).
من و شما که زمامدار و مدیر هستیم و اداره ی امور مالی و صنعتی و کشاورزی کشور دست ماست – یعنی گلوگاه های فعال کشور دست من و شماست – باید خود را کنترل کنیم. فقط شخص خود ما نیستیم؛ ما یعنی مجموعه. شما، یعنی شما و معاونان و مدیران و مسؤولانِ اثرگذارتان. … باید به خدای متعال و به خود حسن ظن داشت (۲۰/۸/۱۳۸۳).


گردآوری شده توسط هسته سیاست کشاورزی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع)

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

معجزه آبخیزداری را دیدیم

در دهه گذشته معجزه آبخیزداری را دیدیم. عملکرد و دستاوردهای پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری ستودنی است. بخشی از گفتگوی دکتر ساداتی نژاد رئیس...

خبرنامه نهال – شماره ۵

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.

ماموریت رئیس مجلس به کمیسیون کشاورزی: بر بازار کالاهای اساسی نظارت کنید

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر محمدباقر قالیباف در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 5 آذر ماه)  مجلس شورای اسلامی به تبیین بیانات مقام معظم رهبری در نشست...