احیای مرغ لاین

پست های مرتبط

وقتی ارز کشور توسط دولت، به اولویت‌های لازم سفره مردم اختصاص پیدا نکند، بی‌نظمی بازار به مردم فشار می‌آورد و با افزایش قیمت و گرانی مواجهیم. سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در نشست امروز ( سه شنبه 31 تیرماه)کمیسیون که با حضور نمایندگانی از وزارت جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی  همراه بود، گفت:

در زمینه تخصیص ارز واردات نهاده‌های کشاورزی و دامی نواقصی در عملکرد وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی وجود دارد.  مقرر شد کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی بر واردات نهاده‌های دامی تا رفع کامل مشکلات نظارت داشته باشد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل  در با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی باید در تکمیل ذخایر استراتژیک خود سرعت بیشتر به خرج دهد و میزان ثبت سفارش واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی را به دقت رصد کند، عنوان کرد: اطلاعات واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی باید به صورت مرتب به دو کمیته مربوطه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اعلام شود تا با ابزارهای خود نظارت لازم را داشته باشند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت باید موضوع امنیت غذایی را در اولویت خود قرار دهد. در نشست امروز مقرر شد بانک مرکزی در تخصیص ارز واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی سرعت عمل بیشتری داشته باشد و ارزهای مرغوب در اختیار واردکنندگان این حوزه قرار دهد.

اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در زمینه واردات نهاده‌های باید بازگردانده شود زیرا وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه اولویت بندی این موضوعات به خوبی عمل نکرده است. لازم است وزارت جهاد کشاورزی در خصوص خودکفایی در تولید نهاده‌های دامی برنامه ویژه‌ای را تدوین و در دستور کار خود قرار دهد.

قرر شد با اتکا به شرایط داخلی تغییر 10 تا 15درصدی در جیره غذایی خوراک دام مورد بررسی قرار بگیرد. انحصار در واردات نهاده‌های دامی باید شکسته شود و هیچ کس با رقابت سالم مشکل ندارد، لازم است تا تعاونی‌ها و افراد مختلف به عرصه واردات نهاده‌های دامی و کشاورزی ورود کنند. رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در این نشست تاکید شد تا به ازای صادرات محصولات کشاورزی به صادرکنندگان اجازه واردات نهاده‌های دامی داده شود.

31 مردادماه 1399

منبع: خبرگزاری خانه ملت

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

بانک‌ها به وظیفه قانونی خود عمل نکرده‌اند

بررسی چرایی عملکرد نامناسب بانک‌ها و عمل نکردن به وظایف قانونی در تخصیص تسهیلات بخش کشاورزی موضوع نشست مشترک امروز(21 مردادماه) کمیسیون کشاورزی با وزیر امور...

خبرنامه نهال – شماره ۷

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.

واردات ۲۱۰ میلیون دلار موز به کشور با وجود ممنوعیت وارداتی

سخنگوی گمرک گفت: با وجود ممنوعیت واردات موز از اردیبهشت ۹۹ آمارها نشان می دهد واردات موز در ۹ ماهه سال ۹۹ تقریبا به...