چاه آب ژرف

پست های مرتبط

با صرفه‌جویی آب می‌توانیم به سبد غذایی وزارت بهداشت برسیم بر اساس سبد غذایی وزارت بهداشت ما نیازمند 31 میلیارد مترمکعب برای تهیه اقلام غذایی مذکور هستیم که همین موضوع نشاندهنده آن است که 17 میلیارد متر مکعب در هر سال امکان صرفه‌جویی آب در سبد غذایی وزارت بهداشت نسبت به سبد غذایی فعلی ایرانیان وجود دارد. لذا می‌توانیم با تلاش بیشتر برای عملیاتی کردن سبد غذایی وزارت بهداشت صرفه‌جویی مناسبی در بخش آب داشته باشیم.

ساداتی نژاد: ما هم اکنون بحث آب مجازی را هم در دنیا داریم چرا که امکان دارد هر محصولی در دنیا امکان استخراج میزان آب مصرف شده برای تولید آن و یا به عبارتی آب مجازی را دارد.که برای مثال می‌توانم بگویم که یک کیلو سیب زمینی معادل چه میزان آب است. یا اینکه یک کیلو هندوانه معادل 647 لیتر آب است. یا حتی می‌توان آب مجازی برای تولید هر قلم خودکار را به دست آورد. یکی از جاهایی که می‌توان در مورد آن تلاش و فعالیت کرد تا بتوانیم به اهداف جمعیتی برسیم آن است که باید الگو و سبد غذایی خود را تغییر دهیم.

اگر سبد غذایی ژاپن را که فرهنگ متفاوتی‌ دارد را بررسی کنیم و آن سبد را به جای سبد ایرانیان در نظر بگیریم متوجه خواهیم شد آنها برای تهیه سبد غذایی خود نیازمند 37 میلیارد متر مکعب آب بری هستند. لذا یکی از موضوعات حائز اهمیت برای افزایش جمعیت موضوع آب است. الگوی غذایی ایرانیان و بشقاب آنها نسبت به الگوی غذایی و بشقاب کشورهای خارجی بسیار گران است.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

قیمت جهانی مواد غذایی به بالاترین رقم در ۷ سال گذشته رسید

گزارش جدید سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد که قیمت کالاها در بازار جهانی مواد غذایی در ماه مارس به...

وضعیت ذخایر جو بحرانی شده؟/ هشدار ۲ مسئول به بانک مرکزی و گمرک/ ارز ۴ ماه آینده را باید الان بدهند وگرنه…

درحالی برخی خبرهای اولیه از بحرانی شدن وضعیت ذخایر جو حکایت دارد که دو مقام مسئول ضمنی این مساله را تایید و اعلام کردند،...

خبرنامه نهال – شماره ۹

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.