نخستین مجوز گردشگری کشاورزی در چاراویماق صادر شد

پست های مرتبط

علیرضا بایرام زاده روز یک شنبه در جمع خبرنگاران، افزود: این مجموعه گردشگری در زمینی به مساحت هفت هزار مترمربع و در اراضی روستای حاجی کند، در حاشیه رودخانه آی دوغموش ایجاد شده و عمده فعالیت آن پرورش ماهی قزل‌آلا است.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه این مرکز در مسیر گردشگری به آبگرم «منیشگه» قرار دارد هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران بوده و در فصول بهار و تابستان به عنوان یکی از مراکز شناخته شده گردشگری شهرستان به ارائه خدمات می‌پردازد.

بایرام زاده ادامه داد: گردشگری کشاورزی یکی از بخش‌های کارآمد و با ظرفیت این صنعت پویا محسوب می‌شود که آذربایجان شرقی با دارا بودن اراضی و مزارع پر رونق ظرفیتی بی‌نظیر در این حوزه را دارا است که طی یک سال اخیر با آغاز فعالیت چند مرکز گردشگری کشاورزی در استان، شاهد رونق این بخش در استان هستیم.

وی از چاراویماق به عنوان یکی از شهرستان‌های با ظرفیت آذربایجان شرقی در حوزه کشاورزی یاد کرد که رونق بخشی به گردشگری کشاورزی آن در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قرار دارد و در این راستا نخستین مجوز گردشگری کشاورزی آن صادر شد.


منبع: ترجمان صبح
۲
۲ فروردین ۱۴۰۰

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

موافقان و مخالفان طرح رفع موانع تولید کشاورزی چه می‌گویند؟

گروهی از نمایندگان مجلس با ارائه طرح پشتیبانی و رفع موانع تولیدی از کشاورزی به دنبال ایجاد تغییرات اساسی ساختاری در بخش کشاورزی هستند...

۴۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی برای خرید تضمینی امسال اختصاص یافت

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: برای خرید تضمینی گندم سال جاری ۴۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی پیش بینی شده که...

خبرنامه نهال – شماره ۱۲

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.