امنیت غذایی

پست های مرتبط

کتر سیدجواد ساداتی نژاد در تشریح نشست مشترک کمیسیون کشاورزی، آب، مناطبع طبیعی و محیط زیست مجلس که با حضور معاونین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی همراه بود به طرح وضعیت مصرف نان و دسترسی تولیدکنندگان به گندم پرداخت:

حدود 11 میلیون تن گندم در زمینه تامین نان در طول سال مصرف می‌شود که حدود 23 هزار میلیارد تومان یارانه به منظور تامین این میزان گندم صرف می‌شود، ادامه داد: متاسفانه نان مصرفی کشور بین 2 تا 7 هزار میلیارد تومان ضایعات دارد.

از سویی با وجود حاکم بودن شرایط یارانه‌ای نان تولیدی کشور کیفیت لازم را ندارد و انتظارات را برآورده نمی‌کند در حالی که کشورهای دنیا به سمت مصرف نان‌های صنعتی و حجیم حرکت‌ کرده‌اند، نان‌های صنعتی اقتصادی‌تر هستند.

امروز به دلیل ضعف در فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف نان‌های صنعتی شاهد هدر رفت منابع هستیم زیرا نان‌های سنتی دارای ضایعات فراوان هستند. از این رو باید برای کاهش ضایعات زنجیره نان ازمزرعه تا سفر تلاش کنیم به صورت مثال یک هکتار زمین نیاز به 120 کیلوگرم بذر نیاز دارد اما 240 کیلوگرم در این زمین بذر پاشیده می‌شود.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

۲۸ پروژه مشترک کشاورزی میان ایران و چین اجرا می شود

رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر رفع موانع همکاری های تحقیقاتی در زمینه ۲۸ پروژه مشترک بخش کشاورزی میان ایران و چین...

وزیر جهاد کشاورزی:از تولید دانه روغنی کاملینا حمایت می‌کنیم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: انگیزه کشاورز را برای تولید محصول دانه روغنی کاملینا باید افزایش داد و این امر از طریق حمایت‌های مالی، فنی...