معجزه آبخیزداری را دیدیم

پست های مرتبط

در دهه گذشته معجزه آبخیزداری را دیدیم. عملکرد و دستاوردهای پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری ستودنی است. بخشی از گفتگوی دکتر ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم که مهمترین محورهای آن را در ادامه می‌خوانیم:

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون آب، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای کمیسیون کشاورزی ضمن بازدید از پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری پرداخت و در ضمن این دیدار گفت: عملکرد و دستاوردهای پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری تحسین‌برانگیز است.

این پژوهشکده طی این سال‌ها اقدامات بسیار خوبی برای حفاظت آب و خاک کشور و کنترل سیل انجام داده است. مصوبه شورای عالی اداری برای ادغام پژوهشکده آبخیزداری خلاف منافع ملی است و باید لغو شود. متاسفانه در سال جاری شورای عالی اداری کشور با تصویب مصوبه‌ای پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری را با موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور ادغام کرد. در حالی که حذف پژوهشکده حفاظت خاک و آبخیزداری خلاف منویات مقام معظم رهبری و منافع ملی است و از نگاه علمی و کارشناسی این اقدام مورد تایید نیست و این مصوبه باید لغو شود.

وی خاطر نشان کرد: پروژه های آبخوانداری که توسط پژوهشکده آبخیزداری در کشور انجام شده است در دنیا بی‌نظیر بوده و واقعا آن را باید معجزه آبخیزداری دانست.

29 مردادماه 1399

منبع: خبرگزاری تسنیم

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

احتمال فاسد شدن چند ده هزار تن نهاده دامی دولتی و خصوصی در گمرکات شمال کشور

یک مقام مسئول در گمرک از احتمال فاسد شدن چند ده هزار تن نهاده دامی دولتی و خصوصی در گمرکات شمال کشور خبر داد. به...

بانک‌ها به وظیفه قانونی خود عمل نکرده‌اند

بررسی چرایی عملکرد نامناسب بانک‌ها و عمل نکردن به وظایف قانونی در تخصیص تسهیلات بخش کشاورزی موضوع نشست مشترک امروز(21 مردادماه) کمیسیون کشاورزی با وزیر امور...

رونمایی از شبکه تجاری کشاورزی ایران با هدف حذف واسطه نهاده‌ها

به نقل از روابط عمومی و ارتباطات مرکز نوآوری و توسعه تعاون ایران «منتا»، در آیین افتتاح این مرکز و با حضور محمد شریعتمداری...