ماده 6

پست های مرتبط

به منظور حفظ امنیت سرمایه‌های مربوط به منابع دامی و تقویت آن و با توجه به نوع سرمایه گذاری و با رعایت قوانین و مقررات زیست محیطی، بهداشتی و پژوهشی، تعیین حریم سرمایه‌های مربوط، به موجب آیین نامه‌ای خواهد بود که حداکثر شش ماه پس از تصویب این قانون، بنا به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.
تبصره1ـ کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی موظفند حریم سرمایه گذاری‌های مجاز انجام شده در امور دام موضوع این قانون را رعایت نمایند. در غیر این صورت، ضمن ایجاد مسؤولیت مدنی برای شخص متخلف و الزام برای تأمین خسارات وارده از سوی وی بر اساس جبران مثل حسب مورد یا پرداخت خسارات وارده بر اساس نرخ کارشناسی روز، دستگاه قضایی موظف است مستحدثات غیرمجاز را با استفاده از ضابطین خود قلع و قمع نموده و برای رفع تجاوز از حریم سرمایه گذاری‌های موصوف اقدام نماید.
تبصره2ـ نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است بنا به درخواست وزارت جهاد کشاورزی و سازمان‌ها و ادارات تابعه و یا تقاضای هر ذی نفع پس از تأیید سازمان‌ها و ادارات مربوط، نسـبت به توقف عملیات اجرایی مغایر با این ماده اقدام و حداکثر ظرف هفتاد و دو ساعت، مراتب را برای رسیدگی به مراجع قضایی ذی صلاح گزارش نماید.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده 5
مطلب بعدیماده 7

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

چرا سیب و پرتقال گران شد؟

در برنامه گفت و گوی ویژه خبری که با عنوان «دلایل گرانی میوه» برگزار شد، اکبر یاوری عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان با بیان...

چرا ۸۰۰ هزار تن نهاده دامی متروکه شد؟ شگرد جدید محتکران با دور زدن دستور شورای عالی امنیت ملی

درحالی طبق دستور شورای عالی امنیت ملی، نگهداری کالا بیش از ۲ ماه در مبادی ورودی کشور ممنوع است و در صورت کشف، کالا...

دکتر قالیباف: مردم بهره‌برداران پروژه‌های کشاورزی هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی روز دوم نظارت میدانی خود در استان سیستان و بلوچستان را از شهر زابل آغاز و در محل پروژه آبرسانی...