ماده 52

پست های مرتبط

وزارتخانه‌های منابع طبیعی و اصلاحات ارضی و تعاون روستایی مجازند مراتع غیر مشجر و اراضی موات و بایری که مورد احتیاج‌ وزارت آب و برق به منظور اجرای طرح‌های عمرانی باشد در اختیار آن وزارتخانه قرار دهند.

‌تبصره 1 – وزارت آب و برق رأساً یا به وسیله سازمان‌ها و شرکت‌های تابع خود هر گونه دخل و تصرفی که به منظور بهره‌برداری لازم بداند می‌تواند در‌اراضی واگذاری مزبور بکند.

‌تبصره 2 – به منظور حفظ اراضی واگذاری به صورت اولیه یا دائر و جلوگیری از تجاوز به اراضی مزبور وزارت آب و برق می‌تواند به وسیله پلیس‌آب وظایف و اختیاراتی را که طبق مقررات قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی به عهده وزارت منابع طبیعی محول شده است مستقیماً انجام‌دهد و از متجاوزین خلع ید کند.

‌تبصره 3 – در مورد اراضی واگذاری از طرف وزارتین منابع طبیعی و اصلاحات ارضی و تعاون روستایی به وزارت آب و برق در صورتی که سند‌ مالکیت به نام وزارتخانه مذکور در فوق صادر شده باشد ثبت اسناد مکلف است اسناد مالکیت صادر با به نام وزارت آب و برق ثبت نماید و در صورتی‌که سند مالکیت صادر نشده باشد جریان ثبتی را به نام وزارت آب و برق تا صدور سند مالکیت ادامه دهد.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده 50
مطلب بعدیماده 53

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

وزارت جهاد توقف ثبت سفارش نهاده های دامی را رد کرد

یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی توقف ثبت سفارش نهاده های دامی را رد کرد و گفت: بانک مرکزی نیز از هفته جاری...

سالانه ۲۷۰ هزار تن پنبه صادر می کردیم اما اکنون تولید پنبه در بهترین حالت ۵۰ تا ۶۰ هزار تن است

در برنامه گفت گوی ویژه خبری ۳۰ دی ۱۳۹۹ که با حضور نماینده وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صمت، تولید کنندگان، پتروشیمی و بورس برگزار...

خبرنامه نهال – شماره ۴

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.