ماده 5

پست های مرتبط

‌فصل دوم آب‌های زیرزمینی

‌ماده 5 – در مناطق غیر ممنوعه حفر چاه و استفاده از آب آن برای مصرف خانگی و شرب و بهداشتی و باغچه تا ظرفیت آب‌دهی 25 متر مکعب در‌شبانه‌روز مجاز است و احتیاج به صدور پروانه حفر و بهره‌برداری ندارد ولی مراتب باید به اطلاع وزارت نیرو برسد. وزارت نیرو در موارد لازم می‌تواند‌از این نوع چاه‌ها به منظور بررسی آب‌های منطقه و جمع‌آوری آمار و مصرف آن بازرسی کند.

‌تبصره 1 – در مناطق ممنوعه حفر چاه‌های موضوع این ماده با موافقت کتبی وزارت نیرو مجاز است و نیازی به صدور پروانه حفر و بهره‌برداری‌ندارد.

‌تبصره 2 – در صورتی که حفر چاه‌های موضوع این ماده موجب کاهش یا خشکانیدن آب چاه و یا قنات مجاز و یا چشمه مجاور گردد وزارت نیرو‌بدواً به موضوع رسیدگی و سعی در توافق بین طرفین می‌نماید و چنانچه توافق حاصل نشد، معترض می‌تواند به دادگاه صالح مراجعه نماید.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده 4
مطلب بعدیماده 5

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

بیمه محصولات کشاورزی بودجه مستقل می‌خواهد

بیمه محصولات کشاورزی چتر حمایتی کشاورزان در شرایط بحران و ظهور بلایای طبیعی است. اما جای تعجب است که چرا این موضوع مهم هیچ بودجه...

اعتبارات حمایتی مرغ در بودجه ۱۴۰۰ «سه برابر» می‌شود

کاظم خاوازی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه زنجیره تولید درد اصلی بخش کشاورزی است، اظهار داشت: یکی از زنجیره‌هایی...