ماده 3

پست های مرتبط

 شورای عالی حفاظت محیط زیست علاوه بر وظائف و اختیاراتی که در قانون شکار و صید برای شورای عالی شکاربانی و نظارت بر صید‌مقرر بوده دارای وظایف و اختیارات زیر است:

‌الف – تعیین مناطقی تحت عنوان پارک ملی – آثار طبیعی ملی – پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده و تصویب حدود دقیق این مناطق با‌رعایت نکات زیر:

1 – مفاد ماده 27 قانون شکار و صید مصوب خرداد ماه 1346 همچنین قوانین و مقررات مربوط به سازمان جنگلها و مراتع.

2 – کسب موافقت وزیر کشاورزی و منابع طبیعی در مورد مناطقی که با اجازه یا توسط سازمان جنگلها و مراتع کشور در آنها طرح جنگلداری یا‌مرتع‌داری به موقع عمل گذارده شده یا می‌شود.

3 – کسب موافقت وزیر اقتصاد در مورد مناطقی که طرحهای اکتشاف و بهره‌برداری از مواد معدنی طبق قوانین مربوط اجراء می‌گردد. صدور هر گونه پروانه اکتشاف و بهره‌برداری از مواد معدنی برای مناطقی که تحت عنوان پارک ملی – آثار طبیعی ملی – پناهگاه حیات وحش و منطقه‌حفاظت شده تعیین گردیده‌اند موکول به موافقت شورای عالی محیط زیست می‌باشد.

‌تبصره – تعریف مناطق و تعیین ضوابط و مقررات مربوط به مناطق مذکور در این بند به موجب آیین‌نامه اجرایی این قانون خواهد بود.

ب – تعیین انواع و مدت اعتبار و بهای پروانه‌های موضوع ماده 8 این قانون.

ج – موافقت با اعطاء جایزه به اشخاص طبق آیین‌نامه اجرایی این قانون.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده 2
مطلب بعدیماده 4

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

دکتر قالیباف: حق نداریم استان‌های محروم را فراموش کنیم

دکتر محمدباقر قالیباف در جلسه نهایی پیگیری  و نظارت میدانی خود از استان سیستان و بلوچستان که صبح امروز (چهارشنبه 23 مهرماه) با حضور...

نرخ نهاده های دامی به دلیل عدم خرید در زمان مناسب بیش از ۳۰ درصد افزایش یافت

مدیر عامل شرکت بازرگانی تعاونی های کشاورزی ایران گفت: به دلیل عدم خرید در زمان مناسب و فصل برداشت قیمت نهاده های دامی ۳۳...

دست‌های پشت پرده، مانع مصرف کودهای بیولوژیک در بازار ۱۵ هزار میلیاردی

عضو انجمن ارگانیک با بیان اینکه کودهای معدنی ۱۵۰ درصد عملکرد بهتری در مقایسه با کود های شیمایی دارند گفت: به دلیل رانت در...