ماده 27

پست های مرتبط

وزارتخانه‌های جهادكشاورزي (سازمان جنگلها، مراتع و آبخيزداري)، راه و شهرسازي و كشور از محل اعتبارات مندرج در رديفهاي بودجه‌ای و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از محل منابع مالي در اختيار اعم از عوارض و وجوه عمومي طي پنج سال كه به تأييد سازمان می‌رسد، مكلفند حريم سبز بزرگراهها و كمربند سبز شهرها و روستاهاي تحت تأثير رخدادهاي گرد و غبار را با روش آبياري مدرن و با اولويت استفاده از پسابهاي شهري و روستايي، ايجاد نمايند.

تبصره 1 – وزارت نيرو مكلف است منابع آب مورد نياز را از آب مازاد حاصل از تغيير روش آبياري سنتي به روش آبياري نوين در مناطق موضوع اين ماده تأمين كرده و تخصيص دهد و در صورت كسري منابع، تخصيص لازم را از محل پساب توليدي يا منابع ديگر تأمين كند.

تبصره 2 – وزارت كشور (سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های كشور) مكلف است حداقل بيست درصد (20 %) از منابع در اختيار خود را به توسعه كمربند سبز موضوع اين ماده اختصاص دهد و به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها پرداخت نمايد.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده 25
مطلب بعدیماده 29

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

احتمال فاسد شدن چند ده هزار تن نهاده دامی دولتی و خصوصی در گمرکات شمال کشور

یک مقام مسئول در گمرک از احتمال فاسد شدن چند ده هزار تن نهاده دامی دولتی و خصوصی در گمرکات شمال کشور خبر داد. به...

از به زمین ماندن قانون الگوی کشت تا صادرات آب مجازی

وقت آن رسیده است که فعالان بخش کشاورزی و کارگزاران حاکمیت به دلایل ناکامی در اجرای الگوی کشت بیاندیشند و در آستانه گام دوم...

خرید تضمینی پیاز به قیمت هرکیلوگرم ۶۰۰ تومان

معاونت بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید تضمینی ۲۳هزار تن پیاز مازاد در کشور خبر داد و گفت:خرید تضمینی پیاز با هدف...