ماده 23

پست های مرتبط

استفاده از منابع آب‌های زیرزمینی به استثنای موارد مذکور در ماده 25 این قانون از طریق حفر هر نوع چاه و قنات در هر نقطه از کشور با ‌اجازه و موافقت وزارت آب و برق باید انجام شود و وزارت مذکور با توجه به خصوصیات هیدروژئولوژی (‌شناسایی طبقات زمین و آبهای زیرزمینی) ‌منطقه و مقررات پیش‌بینی شده در این قانون نسبت به صدور پروانه حفر اقدام می‌کند.

‌تبصره 1 – برای استفاده از چاه و سایر تأسیسات استخراج آب‌های زیرزمینی که قبل از تاریخ تصویب این قانون ایجاد شده است تحصیل پروانه‌مصرف طبق این قانون الزامی است.ترتیب انتشار آگهی برای اطلاع عموم و صدور پروانه و مرجع صدور پروانه و سایر شروط و تعهدات طبق مقررات‌مصوب وزارت آب و برق که با رعایت ماده 14 تعیین می‌شود خواهد بود.

‌تبصره 2 چاه‌هایی که از تاریخ 42.7.14 با توجه به قوانین و مقررات طبق تشخیص وزارت آب و برق در مناطقی که از طرف وزارت آب و برق‌ممنوع یا محدود اعلام و آگهی شده و همچنین طبق این قانون غیر مجاز و بدون پروانه حفر شود بدون پرداخت هیچ گونه خسارت به تشخیص وزارت‌آب و برق مورد استفاده آبیاری قرارداده یا با حضور نماینده دادستان محل مسدود خواهد شد.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده 22
مطلب بعدیماده 24

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

خبرنامه نهال – شماره ۶

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.

وزارت جهاد توقف ثبت سفارش نهاده های دامی را رد کرد

یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی توقف ثبت سفارش نهاده های دامی را رد کرد و گفت: بانک مرکزی نیز از هفته جاری...

روسیه با افزایش تولیدات کشاورزی گرانی را مهار کرد

رئیس جمهور روسیه گفت:‌ افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در سال جاری به کاهش گرانی و تورم در این کشور کمک می کند. ولادیمر پوتین رئیس...