ماده ۸

پست های مرتبط

ماده ۸ – مرجع تعیین میزان سوخت مورد نیاز ماشینهای کشاورزی و واحدهای تولیدی کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی می باشد. وزارت جهاد کشاورزی مکلف است ظرف مدت دو ماه از ابلاغ این قانون سهمیه های سوخت تعیین شده را به وزارت نفت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام نماید. وزارت نفت موظف است براساس نظر وزارت جهاد کشاورزی سهمیه های تعیین شده را بدون تغییر در اختیار بهره برداران قرار دهد.

تبصره ١- وزارت نفت مکلف است حداکثر ظرف شش ماه نسبت به صدور کارت هوشمند سوخت برای ماشین های کشاورزی و واحدهای تولیدی (زراعی، باغی، دامی و شیلاتی) اقدام نماید.

تبصره ۲- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (پلیس راهو ناجا) مکلف است برای پلاک اولی ها بدون شرط بیمه نامه و توجه به عمر ماشین آلات تا ۴۰ سال،  ظرف مدت چهار ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به شماره گذاری و صدور پلاک برای ماشین های کشاورزی بدون پلاک اقدام نماید.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده ۷
مطلب بعدیماده ۹

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

امنیت غذایی جهان در سال ۲۰۲۱

در حالی که سازمان ملل متحد پیش بینی کرده بود تا سال ۲۰۳۰ گرسنگی در جهان ریشه کن شود اما جدیدترین گزارش جهانی حاکی...

طرح حدنگاری اراضی کشاورزی طی دو سال به پایان می‌رسد

کمیسیون کشاورزی زمان پنج ساله برای اجرای قانون حدنگاری در بخش اراضی کشاورزی را نپذیرفت و اجرای طرح حدنگاری در بخش کشاورزی باید طی...

تولید محصولات کشاورزی ایران می‌تواند ۲.۵ برابر شود

مدیرعامل شرکت های سهامی زراعی فعالیت های کشاوزی گفت: بهره وری کشاورزان در شرکت های زراعی با توجه به محاسبه دقیق هزینه کرد، درآمد...