ماده ۱۳

پست های مرتبط

ماده ۱۳- به منظور انسجام بخشی، تسهیل و رفع موانع سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی:

الف) سیاست های حاکمیتی ناظر بر صدور مجوز فعالیت های تولیدی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی در چارچوب تکالیف و ماموریت های قانونی، توسط وزیر جهاد کشاورزی هر دو سال یکبار در فروردین ماه به صورت عمومی اعلان می گردد و هرگونه تغییر یا مقرره جدید در طول سال ممنوع می باشد.

ب) تنها مرجع صدور مجوز پروانه تاسیس، مجوز ساخت و پروانه بهره برداری واحدهای تولیدی و سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و منابع طبیعی و فعالیتهای ذیل ماده (۱۶) قانون نظام جامع دامپروری مصوب ۷/۵/۱۳۸۸ سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور می باشد:

۱- سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور مکلف است مجوزها را در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه و سیاست های ابلاغی وزیر موضوع بند (۱) این ماده صادر نماید و به عنوان مرجع صدور مجوز مسئولیت پاسخگوئی درخصوص صدور مجوزهای مغایر با قوانین و مقررات مربوطه و سیاست های حاکمیتی ابلاغی توسط وزیر جهاد کشاورزی موضوع بند (۱) این ماده را برعهده دارد.

۲- مجوزهای موضوع این ماده در سامانه الکترونیکی صادر می گردد.

۳- دستگاه های اجرائی مکلفند نسبت به ارائه کلیه خدمات لازم برای پروانه تاسیس، مجوز ساخت و پروانه بهره برداری واحدهای موضوع فعالیت مجوز اقدام نمایند.

پ) دستگاه های اجرائی مسئول مکلفند حداکثر ظرف دو هفته نسبت به پاسخ استعلامات قانونی صادره از سوی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اقدام نمایند. عدم پاسخگوئی در مهلت مقرر به منزله موافقت تلقی می گردد؛ دستگاه استعلام شونده پس از صدور مجوز مکلف به ارائه خدمات به دارنده مجوز می باشد.

ت) دستگاه های استعلام شونده در صورت پاسخ منفی مکلفند موضوع را بصورت کتبی و مستدل با ذکر دلائل قانونی به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و متقاضی اعلام نمایند.

ث) مجوز صادره توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مبنای عمل دستگاه های اجرائی، بانک ها و موسسات مالی برای ارائه خدمات بوده و هرگونه درخواست مجدد مدارک، استعلام و بازدید از محل مورد تقاضا توسط دستگاه‌های اجرایی و بانکها و موسسات مالی ممنوع است.

ج) مسئولیت نظارت بر حسن اجرای این ماده برعهده وزارت جهاد کشاورزی و واحدهای تابعه آن در استان و شهرستان می باشد.

چ) در اجرای ماده (۶) قانون نظام جامع دامپروری و به منظور استفاده حداکثری از اراضی قابل سرمایه گذاری و لحاظ بیشرفتهای علمی و فناوری وزارت جهاد کشاورزی مکلف است ظرف (۲) ماه نسبت به بازنگری در حریم های جدید با رویکرد کاهش فاصله واحدها از یکدیگر بویژه در حوزه دام، طیور و آبزیان و با اولویت محیط های روستایی و عشایری اقدام و وزیر جهاد کشاورزی آن را به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان نظام دامپزشکی جهت صدور مجوز ابلاغ نماید.

ح) در راستای کاهش موانع تولید و روان سازی صدور مجوزها، ماده (۵) قانون نظام جامع دامپروری مصوب ۷/۵/۱۳۸۸ به شرح زیر اصلاح می گردد:

«ماده ۵- کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی اعم از دولتی، تعاونی و خصوصی که مبادرت به فعالیت دامپروری صنعتی و نیمه صنعتی می نمایند موظف به اخذ موافقت اصولی از نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و پروانه تاسیس بهداشتی و پروانه بهره برداری بهداشتی از سازمان نظام دامپزشکی بر اساس سیاستهای وزارت جهاد کشاورزی و با نظارت وزارت مذکور  می باشند.»

تبصره- سازمان نظام دامپزشکی برای صدور پروانه تاسیس بهداشتی و پروانه بهره برداری بهداشتی از هیچ مرجعی استعلام انجام نداده و فقط با یک بازدید و تائید بهداشتی اقدام به صدور پروانه می نماید.

پست های گذشته

مطلب قبلیماده ۱۲
مطلب بعدیماده ۱۴

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

اجرای طرح آبخیزداری در بالادست ۱۹۰۰ رشته قنات کشور

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در حوزه آبخیز بالادست...

طرح حدنگاری اراضی کشاورزی طی دو سال به پایان می‌رسد

کمیسیون کشاورزی زمان پنج ساله برای اجرای قانون حدنگاری در بخش اراضی کشاورزی را نپذیرفت و اجرای طرح حدنگاری در بخش کشاورزی باید طی...

دلالان سالانه بیش از ۴ هزار میلیارد تومان از صنعت دامداری به جیب می‌زنند

مدیرعامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت:گردش مالی صنعت دامداری ۴۳ هزار و ۳۵۹ میلیارد تومان است که بدون در نظر گرفتن سود...