قیمت جهانی مواد غذایی به بالاترین رقم در ۷ سال گذشته رسید

پست های مرتبط

گزارش جدید سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد که قیمت کالاها در بازار جهانی مواد غذایی در ماه مارس به بالاترین سطح در ۷ سال گذشته رسیده است.

به نقل از راشاتودی، گزارش جدید سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) نشان می دهد که قیمت کالاها در بازار جهانی مواد غذایی در ماه مارس برای دهمین ماه متوالی افزایش یافته است.

شاخص قیمت مواد غذایی فائو که تغییرات ماهانه در قیمت های بین المللی کالاهای غذایی را ردیابی می کند، در مارس به طور متوسط ۱۱۸٫۵ واحد را نشان داد که ۲٫۱ درصد بیشتر از ماه فوریه بود و به بالاترین سطح از ژوئن ۲۰۱۴ رسیده است.

طبق اعلام فائو، بیشترین افزایش قیمت مواد غذایی در ماه مارس مربوط به شاخص قیمت روغن نباتی بود که ۸ درصد نسبت به ماه قبل افزایش یافت و به بالاترین سطح خود طی ۱۰ سال اخیر رسید.

در گزارش فائو آمده است: قیمت روغن سویا نیز به دلیل چشم انداز تقاضای شدید از سوی بخش زیست‌دیزل با افزایش قیمت مواجه شد.

شاخص قیمت لبنیات ۳٫۹ درصد نسبت به ماه فوریه افزایش یافت. قیمت کره که تا حدودی به علت کاهش تأمین مواد در اروپا و افزایش تقاضا همراه بود، شاهد افزایش قیمت بوده است.

قیمت پودر شیر نیز که با افزایش واردات در آسیا به ویژه چین پشتیبانی شد، به دلیل کاهش تولید در اقیانوسیه و کمبود کانتینر حمل و نقل در اروپا و آمریکای شمالی، افزایش یافت.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

نتایج اولین سال تجربه کشاورزی قراردادی در دانه های روغنی

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال جاری برای اولین بار کشاورزی قراردادی در سطح ۶۰ هزار هکتار با مشارکت فعال ۱۰...

احداث بندر تخصصی صنایع چوب در استان گلستان

ررسی امکان شرایط احداث بندر تخصصی صنایع چوب برای تسهیل ورادات چوب موضوع نشست مشترک امروز کمیسیون کشاورزی و مسئولان ذی‌ربط بود. سید جواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی،...

احتمال فاسد شدن چند ده هزار تن نهاده دامی دولتی و خصوصی در گمرکات شمال کشور

یک مقام مسئول در گمرک از احتمال فاسد شدن چند ده هزار تن نهاده دامی دولتی و خصوصی در گمرکات شمال کشور خبر داد. به...