طلای سرخ افغانستان بار دیگر مقام نخست کیفیت را در سطح جهان به دست آورد

پست های مرتبط

وزارت زراعت اعلام کرده است که زعفران افغانستان بار دیگر توانسته از نگاه کیفیت مقام نخست را در سطح جهان به دست آورد.

کیفیت و طعم زعفران افغانستان در یک موسسه در بلژیک مورد ارزیابی قرار گرفته و این هشتمین سال متوالی است که این زعفران به عنوان یکی از بهترین زعفران های جهان شناخته می شود.

بشیر احمد رشیدی، رئیس اتحادیه زعفران کاران افغانستان نیز در این مورد گفته است: “هر ساله در کشت و تولید زعفران پیشرفتی حاصل می شود و این باعث بهبود کیفیت زعفران ما می شود.”

این در حالی است که نصیر احمد درانی، وزیر زراعت در پنجمین جشنواره‌ گل زعفران در هرات گفته بود که تولید امسال زعفران در هرات به ۱۷ تن و در کل افغانستان به ۱۸ تن رسیده و زعفران افغانستان از لحاظ کیفی جایگاه اول جهان را داشته و از نظر کمی، سومین تولیدکننده‌ جهان به شمار می‌رود.

گفته می شود قیمت هر کیلوگرام زعفران افغانستان در بازارهای محلی، حداکثر ۹۰ هزار افغانی و معادل یک هزار و ۱۴۵ دلار و در بازارهای بین المللی، بالاتر از یک هزار و ۴۰۰ دلار است.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

وزیر جهاد کشاورزی:از تولید دانه روغنی کاملینا حمایت می‌کنیم

وزیر جهاد کشاورزی گفت: انگیزه کشاورز را برای تولید محصول دانه روغنی کاملینا باید افزایش داد و این امر از طریق حمایت‌های مالی، فنی...

۷۹ درصد زعفران به پنج کشور صادر شد

سخنگوی گمرک گفت: در سال ۹۹ بیش از ۳۲۴ تن زعفران با ارزش بیش از ۱۹۰ میلیون دلار به ۶۰کشور صادر شد که پنج...

سرانجام نامشخص اَبَر پرونده قاچاق آرد/نتیجه برخورد گمرک با خاطیان درون سازمانی چه بود؟

بعد از گذشت یکسال از اعلام جرئیات و ابعاد پرونده بزرگ قاچاق آرد،‌گمرک ایران هنوز توضیحی از برخورد با متخلفان و یا مقصران درون...