خرید تضمینی محصولات کشاورزی

پست های مرتبط

صنایع غذایی گندم موردنیاز خود را باید مستقیما از بازار تهیه کنند. پیشنهاد کمیسیون کشاورزی مجلس به همه تولیدکنندگان نان و ماکارونی که در نشست امروز (شنبه 25 مردادماه) کمیسیون با معاونین وزارتخانه‌های صنعت، معدن، تجارت و جهاد کشاورزی مطرح شد. دکتر ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس در این نشست که به بررسی مسائل و مشکلات صنعت نان و ماکارونی اختصاص داشت گفت:
۲۳هزار میلیارد تومان یارانه به تولید نان اختصاص داده می‌شود اما حدود ۷ هزار میلیارد تومان آن تبدیل به ضایعات می‌گردد. حدود 11 میلیون تن گندم در زمینه تامین نان در طول سال مصرف می‌شود که حدود 23 هزار میلیارد تومان یارانه به منظور تامین این میزان گندم صرف می‌شود. متاسفانه نان مصرفی کشور بین 2 تا 7 هزار میلیارد تومان ضایعات دارد.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه با وجود حاکم بودن شرایط یارانه‌ای نان تولیدی کشور کیفیت لازم را ندارد و انتظارات را برآورده نمی‌کند، عنوان کرد: کشورهای دنیا به سمت مصرف نان‌های صنعتی و حجیم حرکت‌ کرده‌اند و نان‌های صنعتی اقتصادی تر هستند.

امروز به دلیل ضعف در فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف نان‌های صنعتی شاهد هدر رفت منابع هستیم زیرا نان‌های سنتی دارای ضایعات فراوان هستند. از این رو باید برای کاهش ضایعات زنجیره نان ازمزرعه تا سفر تلاش کنیم، به طور مثال یک هکتار زمین نیاز به 120 کیلوگرم بذر نیاز دارد اما 240 کیلوگرم در این زمین بذر پاشیده می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشوری مانند ترکیه یارانه پرمصرف‌ترین نان راحفظ کرده و یارانه سایر نان‌ها را تغییر داده‌اند به نحوی که کیفیت نان‌های مصرفی نیز کاهش نداشته باشد، گفت: بخش زیادی از آرد نانوایی‌ها با قیمت 660 تومان تامین می‌شو‌د، باید برای توسعه نان‌های صنعتی و افزایش کیفیت نان‌های سنتی اقداماتی داشته باشیم.

موضوع نان، خصوصا نان لواش که 35درصد از مصرف را به خود اختصاص داده برای اقشار مختلف جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از سویی گران‌ترین گندم را بخش صنعت ماکارونی مصرف می‌کند که یارانه‌ای نیز به آن اختصاص داده نشده و تنها سهمیه دارند.

وی با اشاره به اینکه در دو سال اخیر به صنایع ماکارونی اجازه داده شده تا به صورت مستقیم نیاز خود را از بازار تامین کنند و گندم دروم را با 10درصد بالاتر از نرخ خرید تضمینی خریداری کرده‌اند، ادامه داد: باید به صنایع ماکارونی در سال‌های آینده نیز اجازه داد تا نیاز گندم خود را از بازار تامین کنند.
صنایع ماکارونی کماکان به گندم نیاز دارند و حدودا 30 درصد از ظرفیت واحدهای تولیدی خالی است. اگر بتوانیم گندم مورد نیاز صنایع ماکارونی را تامین کنیم می‌توانند بازارهای صادراتی را تصاحب کنند و شاهد ارزآوری باشیم. قیمت ثبت شده هر تن ماکارونی در گمرک رقم بسیار بالایی است و واحدهای تولیدی در بازگشت ارز دچار مشکلاتی می‌شوند. قیمت هر تن ماکارونی باید واقعی شود تا مشکلات تولیدکنندگان برطرف گردد.
در نشست امروز مقرر شد ستاد حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قیمت ماکارنی را بر اساس افزایش نرخ مواد اولیه و هزینه تولید به صورت واقعی تعیین کند. متاسفانه مصرف سرانه ماکارونی به عنوان غذای ارزان و سالم در ایران 7 کیلوگرم بوده درحالی که این رقم در کشورهای اروپایی بیش از 40 کیلوگرم در سال است.

شنبه 25 مردادماه 1399

منبع: خبرگزاری خانه ملت

پست های گذشته

مطلب قبلیاحیای مرغ لاین
مطلب بعدیامنیت غذایی

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

۳ میلیون تن کالای اساسی توسط ۵۰ واردکننده دپو شده است

مهرداد جمال ارونقی با اشاره به وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر و گمرکات به ویژه در بندر امام خمینی، اظهارداشت: طبق بررسی های...

دکتر قالیباف: حق نداریم استان‌های محروم را فراموش کنیم

دکتر محمدباقر قالیباف در جلسه نهایی پیگیری  و نظارت میدانی خود از استان سیستان و بلوچستان که صبح امروز (چهارشنبه 23 مهرماه) با حضور...

صادرات گندم روسیه رکورد زد

به دلیل حساسیت امنیت غذایی به ویژه در زمان شیوع بیماری کرونا، کشورها روی تولید محصولات اساسی از جمله گندم، خوراک دام و طیور...