شرکت های دانش بنیان کشاورزی

پست های مرتبط

شرکت های دانش بنیان هم فقط مخصوص صنعت نیست؛ در صنعت، در کشاورزی، در خدمات، در نیازسنجی؛ جمع بشوند، نگاه کنند ببینند بنگاه های گوناگون اقتصادی به چه چیزهایی نیاز دارند، کمبودهایشان کجا است، این را به آنها ارائه بدهند (۲۹/۱۱/۱۳۹۳).

صنعت هسته ای برای یک کشور یک ضرورت است؛ هم برای انرژی، هم برای داروهای هسته ای که بسیار مهم است، هم برای تبدیل آب دریا به آب شیرین، و هم برای بسیاری از نیازهای دیگر در زمینه کشاورزی و غیر کشاورزی. … این را هم بچّه های ما خودشان به دست آوردند؛ این انفجار ظرفیّتهای درونی و استعدادهای درونی بچّه های ما بود. (۲۰/۱/۱۳۹۴).

اقتصاد دانش بنیان را اهمّیّت بدهیم. رشد شتابان اقتصاد به وسیله اقتصاد دانش بنیان [ممکن] خواهد شد. امروز ما امکانش را هم داریم؛ جوان های بسیاری هستند آماده، تحصیل کرده، باسواد که میتوانند کارهایی انجام بدهند. گاهی می شنوید یا در تلویزیون می آیند یک کارآفرین جوان را نشان میدهند که آدم واقعاً لذّت میبرد، حظ میکند که این آمده وارد شده در یک مقوله ای -کشاورزی، دامداری، صنعت، صنعتها ی کوچک، خدمات و امثال اینها- با سرمایه کم شروع کرده و با پشتکار به یک جایی رسیده. [تولید] ثروت از راه فکر، از راه کارهای دانشی هم یک مسأله است (۲/۳/۱۳۹۷).


گردآوری شده توسط هسته سیاست کشاورزی مرکز رشد دانشگاه امام صادق (ع)

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

واردات ۲۱۰ میلیون دلار موز به کشور با وجود ممنوعیت وارداتی

سخنگوی گمرک گفت: با وجود ممنوعیت واردات موز از اردیبهشت ۹۹ آمارها نشان می دهد واردات موز در ۹ ماهه سال ۹۹ تقریبا به...

اختصاص ارز ۴۲۰۰ به محصولات غیراستراتژیک

واردات ذرت با ارز ۴۲۰۰ تومانی و تزریق به واحدهای تولیدی که محصول آنها نه استراتژیک است و نه شامل قیمت گذاری می باشد...

صادرات گندم روسیه رکورد زد

به دلیل حساسیت امنیت غذایی به ویژه در زمان شیوع بیماری کرونا، کشورها روی تولید محصولات اساسی از جمله گندم، خوراک دام و طیور...