سیاست ز

پست های مرتبط

استفاده از موقعیت ممتاز جغرافیایی در جهت کسب جایگاه شایسته منطقه‌ای و جهانی از طریق:
۱- تعامل و همکاری با کشورهای منطقه و جهان به‌ویژه حوزه‌ی تمدن ایرانی – اسلامی با تقویت نقش‌آفرینی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی کشور در جهت تأمین منافع ملی یا مشترک.
۲- تقویت شبکه‌ی ریلی و راه‌های ارتباطی اصلی و شریانی سرزمین و تبدیل کشور به مرکز عبور و مرور هوایی منطقه برای ترانزیت کالا و مسافر و نیز ایفای نقش مرکزیت مبادله‌ی انرژی (نفت، گاز، برق) و مخابرات در منطقه به‌منظور حفظ امنیت و منافع ملی.
۳- جلب مشارکت کشورهای منطقه در طراحی، سرمایه‌گذاری و فعالیت‌های مشترک در زمینه‌های مختلف به‌ویژه اقتصادی و زیربنایی در جهت تأمین منافع مشترک منطقه‌ای.
۴- ایجاد و تقویت نهادها و تشکل‌های منطقه‌ای در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه علمی، فرهنگی، اقتصادی، و زیست‌محیطی با بهره‌گیری از عناصر هویت ایرانی – اسلامی.
۵- انتخاب تعدادی از کلان‌شهرها، بنادر و جزایر مستعد کشور و تجهیز آن‌ها به خدمات پیشرفته‌ی ارتباطی و اطلاعاتی برای پذیرش نقش فراملی.
۶- ایفای نقش محوری در تعاملات علمی – فنی با منطقه و سایر کشورها با صدور خدمات فنی، مهندسی و آموزشی.

پست های گذشته

مطلب قبلیسیاست و
مطلب بعدیسیاست ح

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

روسیه با افزایش تولیدات کشاورزی گرانی را مهار کرد

رئیس جمهور روسیه گفت:‌ افزایش تولیدات محصولات کشاورزی در سال جاری به کاهش گرانی و تورم در این کشور کمک می کند. ولادیمر پوتین رئیس...

بازار محصولات کشاورزی آشفته است

نوسانات قیمت بازار باعث آشفتگی در بازار محصولات کشاورزی شده است. وضعیتی که دکتر ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس...

معاون وزیر جهاد کشاورزی: نمی‌توانیم ۴۰هزار تریلی نهاده دامی را کنترل کنیم

معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با بیان "ماه گذشته به دامداران و مرغداران ۸۵۰هزار تن ذرت فروختیم" گفت: این مقدار نهاده برای...