جوجه‌ریزی مرغ گوشتی ۲۰ درصد افزایش یافت/ تخم مرغ گران فروشی می‌شود

پست های مرتبط

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه جوجه ریزی مرغ گوشتی ۲۰ درصد افزایش یافت گفت: مشکلی برای تامین تخم مرغ نداریم و فروش بالاتر از قیمت مصوب بابت گران فروشی برخی از فروشگاه ها است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا طلایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در نشست خبری که در فضای مجازی برگزار شد اظهار کرد: در حال حاضر 6 کشتی در بندر امام خمینی و 8 کشتی روی آب داریم و حدود 2 ماه است که نیاز کشور به نهاده تامین شده است و در صورتی که وزارت صنعت و بانک مرکزی همکاری کنند تا پایان سال مشکلی برای تامین نهاده ها نداریم.

وی در پاسخ به سوال خبرگزاری تسنیم گفت: بر اساس قرارداد انجام شده با مرغداری های تولید کننده زنجیره ای، تولید آنها 10 تا 20 در صد افزایش یافته است و همچنین ما متهد شده ایم که خوراک آنها را به صورت صد در صدی تامین کنیم.

طلایی افزود: بر اساس اطلاعات موجود میزان جوجه ریزی در سایر مرغداری های استان ها افزایش یافته و شرکت پشتیبانی امور دام در صورتی که تولید مازاد داشته باشند به قیمت مصوب از آنها خریداری می شوند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با اشاره به اینکه یک ماه است تنظیم بازار تخم مرغ به این شرکت واگذار شده است  در پاسخ به تسنیم ادامه داد: تولید تخم مرغ در سال جاری در مقایسه با سال گذشته تغییری نکرده و حتی در برخی از استان ها میزان تولید افزایش یافته است.

طلایی افزود: قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ 14500 تومان است. این محصول با قیمت مصوب در فروشگاه های زنجیره ای و میادین میوه و تره بار برای توزیع موجود است.

وی تصریح کرد: عرضه تخم مرغ به خارج از قیمت مصوب به خاطر دلال بازی ها تخلف است؛ دستگاه های نظارتی باید اقدامات لازم را انجام دهند.

طلایی گفت: اصناف برای عرضه تخم مرغ به قیمت مصوب با در دست داشتن تایید وزارت صنعت به شرکت پشتیبانی امور دام مراجعه کنند.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

سهم آبزیان در سبد غذایی ایرانیان

وزارت بهداشت سبد غذایی برای ایران تصویب کرده است که البته این کار بر اساس ذائقه ایرانیان بوده است. ضمن اینکه این سبد دو...

اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به این حوزه واگذار شود

بازگرداندن اختیارات وزرات کشاورزی به این وزرات‌خانه آن هم در زمانی که اقتصاد کشور دچار تلاطم جدی است به مهمترین مطالبه این روزهای کمیسیون...

مسیر مخالف دولت با سیاست‌ جهانی در حمایت از محصولات استراتژیک کشاورزی

دولت با حذف ارز ترجیحی قیمت نهاده‌ها را ۵ برابر کرده و نرخ مناسبی هم برای خرید گندم تعیین نکرده، اما سیاست کشورها برای...