اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به این حوزه واگذار شود

پست های مرتبط

بازگرداندن اختیارات وزرات کشاورزی به این وزرات‌خانه آن هم در زمانی که اقتصاد کشور دچار تلاطم جدی است به مهمترین مطالبه این روزهای کمیسیون کشاورزی مجلس است. در این رابطه خبرگزاری فارس گفتگویی را با دکتر ساداتی نژاد ریاست کمیسیون کشاورزی انجام داده است که در ادامه بخش‌هایی از این گفتگو را می‌خوانیم:

دکتر سید جواد ساداتی نژاد در گفتگو با خبرگزاری فارس در کاشان به اشاره به اینکه در رابطه با نهاده‌های دامی و طیور مذاکراتی را با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صمت و بانک مرکزی انجام دادیم. مسئله اصلی ما به این چالش مهم برمی‌گردد که اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در حوزه بازرگانی به وزارت صمت واگذار شده است. اقدامی که موجب چندگانگی در تصمیم در این حوزه را موجب شده است.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه واگذاری اختیارات وزارت جهاد کشاورزی به وزارتخانه ای که عملا در این حوزه نمی‌تواند ورود تخصصی داشته باشد باعث چالش در پاسخگویی و انتساب مشکلات به افرادی شده است که خود مشکلات را به نهادها و افراد دیگری ارجاع می‌دهند.

ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به جلسات متعددی که برای حل این مسئله برگزار شده است، توضیح داد که برای تأمین ارز نهاده‌های دامی گشایش‌های مثبتی انجام‌ شده است، بنابراین شرایط بهتری را در روزهای پیش رو خواهیم داشت و به عبارتی نظارت را در کمیسیون بیشتر پیگیری خواهیم کرد تا شرایط بهتری رقم بخورد.

امروز در تلاش هستیم تا اختیارات وزارت جهاد کشاورزی مجددا به این حوزه واگذار شود. مطالبه اصلی ما این است که در حوزه تامین نهاده‌های دامی، کار در حوزه کشاورزی باید دارای یک فرمانده باشد تا نجوه پاسخگویی و پیشرفت اهداف سریع‌تر و منظم‌تر انجام شود.

16 مردادماه 1399

منبع: خبرگزاری فارس

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

جوجه یک روزه کمیاب و گران شد/ هشدار درباره افزایش دوباره قیمت مرغ

یک تولیدکننده مرغ گفت: علی رغم قیمت مصوب ۴۲۰۰ تومان، جوجه به قیمت ۶ هزار تومان هم پیدا نمی‌شود و این زنگ هشداری برای...

قیمت ۶۴۰۰ تومانی شیرخام کجا و چرا مصوب شد؟

رئیس انجمن صنفی گاوداران علت افزایش قیمت شیر خام را افزایش قیمت نهاده‌ها و تمام هزینه‌های دامداران طی سال گذشته و ۳ ماه نخست...

تمرکز دنیا روی توسعه کشت‌های دیم است

برای اینکه بتوانیم به اهداف جمعیتی مدنظر دست پیدا کنیم باید بدانیم که می‌توانیم سطح زیر کشت دیم و عملکرد آن را ارتقا دهیم؛...