اجرای طرح آبخیزداری در بالادست ۱۹۰۰ رشته قنات کشور

پست های مرتبط

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در حوزه آبخیز بالادست ۱۹۱۳ قنات در سطح کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، ابوالقاسم حسین پور اظهار کرد: به منظور تحقق اهداف بند (ث) ماده 35 قانون برنامه ششم توسعه کشور، در سال جاری 1913 رشته قنات در 408 حوزه آبخیز با اختصاص 510 میلیارد تومان اعتبار در برنامه طرح های آبخیزداری و آبخوانداری سال جاری مصوب و عملیات اجرایی آن در حال انجام است.

حسین پور افزود؛ تاکنون 9815 رشته قنات در کشور تحت پوشش طرح های آبخیزداری و آبخوانداری قرار گرفته است که استان های خراسان رضوی با 1289 رشته، اصفهان با 1236، کرمان با 1091، یزد با 872 و خراسان جنوبی با 769 رشته قنات به ترتیب بیشترین قنوات تحت پوشش طرح های آبخیزداری و آبخوانداری را به خود اختصاص دادند.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها با اشاره به اثربخشی طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در افزایش آبدهی قنوات تصریح کرد: اجرای این گونه طرح های زیربنایی علاوه بر حفظ میراث ارزشمند “کاریز”، موجب استمرار تولید کشاورزی و پایداری سکونتگاه های روستایی، کنترل مهاجرت از مبدا، مهاجرت معکوس به روستاها و افزایش رضایت مندی جوامع محلی شده است.

پست های گذشته

نظر ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

اخبار محبوب

خبرنامه نهال – شماره ۵

بولتن خبری رصد محیطی، اخبار، دانش، فناوری و اقتصاد برای دانلود خبرنامه اینجا کلیک کنید.

احداث بندر تخصصی صنایع چوب در استان گلستان

ررسی امکان شرایط احداث بندر تخصصی صنایع چوب برای تسهیل ورادات چوب موضوع نشست مشترک امروز کمیسیون کشاورزی و مسئولان ذی‌ربط بود. سید جواد ساداتی‌نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی،...

کشاورزان توان تامین هزینه‌ها را ندارند

با کاهش 85 درصدی سهم دولت در تامیسن هزینه طرح‌های آبیاری طرح فشار میتوانیم بگوییم امروز کشاورزان توان تامین هزینه‌ها را ندارند. خبر قابل...